KAYSERİ SU KAÇAĞI TAMİRCİSİ USTASI

KAYSERİ SU KAÇAĞI TAMİRCİSİ USTASI

Eylül 14, 2019 KAYSERİ SU KAÇAĞI TAMİRCİSİ USTASI için yorumlar kapalı By rfy7d

Su kaçağı gibi bir sorununuz olduğunda normal bir tesisatçı çağırdığınızda usta çekiç murç, hilti ile gelecek gözüne kestirdiği bir noktadan kırmaya başlayacak. Su kaçağını bulana kadar kırmaya devam edecektir. Bulamadığı durumda takım çantasını toplayıp gidecek kırılmış bir banyo tuvalet veya mutfakla sizi baş başa bırakacaktır. Bu gibi durumlarda ev sahibinin uykuları kaçacak daha ne kadar kırmak gerektiğini kırılan yerlerin tamiratını kime yaptıracağını düşünüp duracaktır.

Biz su Kaçağı arızasına gittiğimiz zaman öncelikle gerekli cihaz yardımıyla kaçağın tesisat kaçağı mı yoksa pis su gideri kaçağımı diye ayrımını yaparız.Su Kaçağının durumuna uygun cihazlarla gerekirse saatlerce arama yaparak kırmaya gerek var mı yok mu, kırılacaksa neresi kırılacak diye tespit yaparız. Yaptığımız tespit neticesinde birkaç fayans kırarak su kaçağını buluruz. Doğru bir şekilde tamiratını yaparız. Eğer hazırda varsa kırılan yerlerin fayans kalebodurunu da yaparak sorunun tamamen giderilmesini sağlarız.

SU KAÇAĞI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Su kaçakları en başta temiz su kaçağı, pis su kaçağı ve kalorifer kaçakları olarak üçe ayrılırlar. Temiz su kaçakları tespitinde suyun kaçak noktasından dışarı çıkarken çıkarttığı tıslama sesi dinleme cihazlarıyla dinlenerek noktasal tespit yapılır.Bu ses bazen duyulur tam nokta tespiti yapılır,bazen de yaşarma şeklinde çok az bir sızıntı olur ve ses vermez.Bu sesi arttırmak için elektrikli pompayla tesisata su basılarak basınç yükseltilir.Ancak tesisat eski ise basıncı yükseltmek borunun başka noktalarına zarar verebileceği için risklidir. Böyle durumlara da 12 yıllık  teknik tecrübe ve diğer ölçüm cihazlarımızla en az zarar  vererek tespit ve onarımı yapmaktayız.
 

Pis su kaçakları ise bazen yüzeysel bazen de gider borularından olabilir. Zemin katlarda zeminden su çekme ,üst katlarda ise tavan rutubeti görülebilir. Ancak bunlar genellikle daha detaylı ve masraflı su kaçaklarıdır. Normal pis su kaçakları yüzeysel derz açıklıklarından pis su gider boruları içindeki kırıklardan, conta çıkmasına veya kaymasına bağlı ek yerlerdeki kaçaklar dan  olabilir. Bu tür kaçaklar kameralı sistemle ve özel ölçüm cihazlarıyla en kısa yoldan tespit edilir. Tespit edilen nokta kırılarak kaçak yeri görülür tamiri ve tadilatı yapılır.
 

Kalorifer kaçakları elektronik cihazlar ve dinleme cihazlarıyla bulunur. Normal su kaçaklarına oranla biraz daha zor bulunur. Ancak kalorifer hattındaki su kaçaklarının kimyasal yolla onarımı mümkündür. Kaçak olan hatta verilen kimyasal madde olduğu yerden çıkarken havayla temas ederek kristalleşir. Kaçak olan bölgeyi onarır. Kırma dökme yapmadan sorun giderilmiş olur. Aynı sistem temiz su tesisatlarında da uygulanmış ancak 3 ay veya 6 ay sonra açılmalar olduğu sorunun tekrarladığı görülmüştür. Kalorifer tesisatları kapalı devre olduğu için çok daha uzun ömürlüdür. Biz firma olarak kalorifer tesisatlarında kimyasal madde kullanımını tavsiye ediyor, temiz su tesisatlarında tavsiye etmiyoruz.
 

Su kaçakları bazen çok kolay bulunabildiği gibi bazen de çok zor bulunur. Nemin çok yayıldığı durumlarda veya kendini hiç hissettirmediği durumlarla karşılaşabiliyoruz. Çürümüş eski borularda borunun sağlam yerini bulana kadar kırma yapılabileceği gibi bazen çatlamış uzatma vb durumlarda hiç kırmadan da tamir yoluna gidilebiliyor.
 

hemen ara